Zamyšlení o 6. neděli velikonoční

"I na pohany byl vylit dar Ducha Svatého." (Sk 10, 45)

Malé dítě se zvídavě zeptalo své maminky: "Mami, a ten Ježíšek, za kterým chodíme do kostela, kamarádí taky s Jiřinkou? Ona říkala, že s ní nikdo do kostela nechodí." "Víš", odpověděla maminka, "myslím, že s Jiřinkou Ježíšek taky kamarádí. Vždyť je tak hodná. Když k nám přijde a hrajete si spolu, řekla bych, že je hodnější než Ty. Ježíšek kamarádí s každým, kdo se snaží nezlobit. To, že Jiřinka nechodí do kostela není její vina, za kterou by zasluhovala trest." Takový smyšlený rozhovor nám může naznačit, že chození do kostela je sice důležité, ale ne zásadní. Jinými slovy, jaký člověk opravdu je, záleží především na jeho snaze být dobrým a užitečným tam, kam se díky prostředí, výchově a možnostem dostal. Pomoc Boží, včetně darů Ducha Svatého se týká každého takového člověka. Bylo by směšné si myslet, že kdo chodí do kostela, může vše…! A naopak, kdo k tomu nebyl přiveden, tam chodit, nemá šanci…!

Drazí přátelé, rozhodující je vizitka "chci být dobrý člověk"!

Požehnaný týden

P. Jan Kunert

Vytvořte si webové stránky zdarma!